Należę do:

Jej najważniejszym celem jest zapewnienie Tobie przestrzeni, która zapewni Ci komfort oraz będzie miejscem sprzyjającym wypoczynkowi. Żeby to osiągnąć, należy zadbać nie tylko o jej funkcjonalność, ale także o estetykę wnętrza. Centralnym punktem pomieszczenia będzie oczywiście łóżko. W większości przypadków, gdy na sypialnie przeznaczane jest osobne pomieszczenie, najlepszym rozwiązaniem jest łóżko sypialniane z materacem. Chcąc cieszyć się jego wygodą i każdego dnia wstawać wypoczętym, należy zadbać o to, by było odpowiednio dobrane. Podczas wyboru ramy, warto zdecydować się na solidną konstrukcję, która będzie estetycznie wykonana i doskonale wkomponuje się w styl danego wnętrza. Ważną rolę odgrywają także jej wymiary. Najlepiej jeśli będzie ona co najmniej o 20 cm dłuższa, niż długość Twojego ciała. Przy zakupie łóżka, kluczową rolę odgrywa materac. Powinien on być dopasowany do Ciebie. Musi być na tyle miękki, by zapewnić Ci wygodę, ale nie za bardzo, by mógł odpowiednio podtrzymać ciało w trakcie snu. Łóżko powinno być ustawione pod ścianą, najlepiej równolegle lub prostopadle do drzwi. Nie warto umieszczać go między oknem, a drzwiami, gdyż może to grozić przeciągami.

Doskonałym pomysłem jest umieszczenie szafek nocnych u wezgłowia łóżka. Można na nich ustawić np. lampkę nocną, położyć książkę, postawić szklankę wody lub inne przedmioty.

Oświetlenie sypialni

Niebagatelną rolę w sypialni pełni również światło. Musi być ono ciepłe, a przy tym niezbyt ostre, by nie raziło w oczy. Warto zadbać o to, by wywoływało nastrojową atmosferze. Stanie się wtedy przyjemnym dodatkiem podczas wieczornego relaksu. Podobnie, jak np. w przypadku salonu, jedno źródło światła nie będzie wystarczające. Najlepiej zdecydować się na żyrandol oraz oświetlenie punktowe, które będzie stanowiło wsparcie np. podczas wieczornego czytania.

Kolory wnętrza

Bardzo ważny jest również kolor ścian. W przypadku mniejszych pomieszczeń, najlepiej sprawdzają się barwy jasne, jednak w większych, można zdecydować się również na ciemniejsze. Warto wybrać kolor, który będzie miał pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie, każdego ranka motywując Cię do wstania z łóżka.

Urządzając sypialnie warto mieć na uwadze, że jest to pomieszczenie, którego celem jest zapewnienie Tobie intymności oraz komfortu, dlatego musi pasować do Twojego gustu oraz charakteru.