Należę do:

Odpowiednie urządzenie salonu stanowi wyzwanie, ponieważ jest on pomieszczeniem, które pełni różnorodne funkcje. Służy zarówno do odpoczynku oraz relaksu, jak i przyjmowania gości. Z tego powodu musi zapewniać wygodę, pozostając przy tym miejscem o charakterze reprezentatywnym. W przypadku mieszkań o niewielkich rozmiarach, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ salon bardzo często pełni także funkcję sypialni.

Kolory w salonie

O wiele lepiej wypoczywa się w pomieszczeniu, które nie jest przytłaczające, dlatego warto zrezygnować z ciemniejszych kolorów i postawić na bardziej subtelne barwy, optycznie powiększające jego powierzchnię. Dobrym pomysłem będzie także wybranie mebli o mniejszych gabarytach. Osoby, które posiadają małą kuchnię, mogą w salonie wydzielić przestrzeń funkcjonującą w charakterze jadalni. Stanie
się ona miejscem przystosowanym do rodzinnego spożywania posiłków. Odpowiednio dobrany, elegancki stół i krzesła będą również bardzo ważnym elementem kompozycyjnym.

Oświetlenie do salonu

Wystrój salonu wzbogaci także oświetlenie znajdujące się w pomieszczeniu. Warto zdecydować się na żyrandol i kilka lamp, które mogą być stosowane oddzielnie, zależnie od potrzeb. Podstawowy element stanowić będzie oświetlenie centralne. Poza nim bardzo dobrze sprawdzą się dodatkowe lampy, podłogowa oraz stołowa, stanowiące źródło światła zapewniające komfort np. podczas czytania. Warto pamiętać, że lampy pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną.

Jakie meble do salonu

Wybierając meble, warto poświęcić większą ilość czasu na wybranie zestawu wypoczynkowego. Na rynku dostępnych jest wiele mebli tego typu, dzięki czemu można wybrać taki, który będzie wygodny i pozwoli się zrelaksować, a jednocześnie będzie pasował do elementów wystroju. W przypadku małych mieszkań, w których salon pełni również rolę sypialni, doskonałym wyborem będzie mebel z funkcją spania.

Niezależnie od tego, w jakim stylu ma być urządzony salon, warto wziąć pod uwagę tych kilka podstawowych wskazówek, ponieważ mają charakter uniwersalny.