Należę do:

Stanowią nowoczesne, modne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach znajdujących się w blokach. Chociaż kuchnie połączone z salonami mają swoich zwolenników oraz przeciwników, to można je zobaczyć w coraz większej ilości mieszkań.

Funkcjonalne wnętrze

Ich najważniejszą zaletą jest zwiększenie przestrzeni. Zrezygnowanie z jednej ze ścian w kuchni pozwala uzyskać sporo wolnego miejsca, które w każdym domu jest na wagę złota. Takie połączenie sprawdza się najlepiej w mieszkaniach w blokach. W wielu przypadkach stanowi jedyną szanse na stworzenie przestrzeni, która będzie pełniła rolę jadalni. Może ona funkcjonować jako swoista granica między miejscem przeznaczonym do gotowania oraz do relaksu.

Wadą takiego rozwiązania jest roznoszenie się zapachów po części salonowej. Całe szczęście nie jest to niedogodność, wobec której pozostajemy bezradni. Inwestując w odpowiednio efektywny wyciąg można usunąć niechciane zapachy powstające podczas gotowania. Problemy związane ze stałą koniecznością zachowania perfekcyjnej czystości w części kuchennej, można rozwiązać stawiając barek, wyspę kuchenną lub stół między poszczególnymi strefami w pomieszczeniu. Dzięki temu nie trzeba będzie myć każdego kubka oddzielnie. Takie rozwiązanie sprawia, że kilka brudnych naczyń nie wprowadza ogólnego wrażenia bałaganu w całym pomieszczeniu. Stanowi on stanowi znaczącą niedogodność, można zastosować ruchomą ściankę.

Wyposażenie pomieszczeń

Decydując się na takie rozwiązanie warto zwrócić szczególną uwagę na wybór mebli w obu strefach. Podłoga w części salonowej powinna pasować do mebli. Jej połączenie z kuchennymi kafelkami nie będzie stanowiło problemu. Ważne, by do siebie pasowały i tworzyły harmonijną całość, podzieloną na oddzielne strefy. Decydując się na salon z aneksem kuchennym należy zadbać również o to, by futryny i parapety w oknach obu części pomieszczenia były takie same, dzięki czemu kompozycja będzie spójna.

Tych kilka wskazówek z pewnością pomoże Ci stworzyć pomieszczenie, w którym będzie się przyjemnie gotować oraz spędzać czas.