Należę do:

OFERTA I USŁUGI

Architektura

Architektura

Działalność architektoniczna to nic innego jak świadczenie usług, polegających na tworzeniu koncepcji całych budynków, a także aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Można wyróżnić między innymi architekturę mieszkalną, komercyjną, rekreacyjną, sakralną, a także użyteczności publicznej. Termin ten nie ogranicza się jedynie do budowli, ale obejmuje swoim zasięgiem również wszelkiego rodzaju obiekty oraz urbanistykę.

Niezależnie od tego z jakim typem przestrzeni mamy do czynienia, podstawą do tworzenia każdego projektu architektonicznego powinny być trzy elementy: użyteczność, trwałość oraz estetyka. Odpowiednie wyważenie tych cech jest gwarancją stworzenia przemyślanej całości – niezależnie od tego czy mowa tutaj o całym budynku, krajobrazie czy tak jak w naszym przypadku, konkretnym wnętrzu.

Architektura i wnętrza

Gwarancją dobrego samopoczucia we własnym domu, mieszkaniu, czy też biurze jest zaprojektowanie i aranżacja jego wnętrza w taki sposób, aby znajdujące się w nim meble i inne elementy wyposażenia, a także ich rozmieszczenie odpowiadały indywidualnym preferencjom i wymaganiom osób z nich korzystających. Projektant wnętrz powinien uwzględnić przeznaczenie danego pomieszczenia, gust właściciela i jego oczekiwania, a także to aby koncepcja nowej przestrzeni była jak najbardziej funkcjonalna, przy zachowaniu zamierzonych walorów estetycznych.

Doświadczona pracownia architektoniczna oferująca swoim Klientom takie usługi jak aranżacja wnętrz, powinna świadczyć swoją pomoc już na etapie tworzenia pierwszych koncepcji projektowych – obejmujących nie tylko samą przestrzeń, ale także takie elementy jak meble, oświetlenie oraz wszelkiego rodzaju artykuły wykończeniowe – aż do realizacji nadzoru nad pracami wykonawczymi. Aby skorzystać z usług architekta nie trzeba mieć gotowej i przemyślanej w najdrobniejszym stopniu wizji wystroju. Wystarczy znać swoje potrzeby i przedstawić je projektantowi, którego zadaniem jest ich wizualizacja oraz późniejsza realizacja.

Wykonawstwo i nadzór

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac wykonawczych należy zastanowić się nad takimi aspektami aranżacji wnętrza, jak między innymi dobór kolorów ścian i podłóg, oświetlenia, tkanin w postaci rolet czy zasłon oraz pojedynczych artykułów, takich jak klamki bądź karnisze. Projektowanie wnętrz to złożony proces, którego bardzo istotnym elementem jest nie tylko wykonawstwo ustalonej z Klientem koncepcji, ale także nadzór nad pracami prowadzącymi do jej realizacji.

Architekt wnętrz powinien przygotować szczegółowe wytyczne budowlane, uwzględniające między innymi dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych i wymiary ścian, a także dokładny projekt instalacji elektrycznych oraz hydraulicznych. Dużym plusem jest także zaproponowanie zaufanej ekipy wykończeniowej oraz kontrola nad postępem wykonywanych przez nią prac. Nie bez znaczenia jest także wskazanie konkretnych sklepów, w których właściciel projektowanego lokalu mieszkalnego, czy też użytkowego znajdzie poszczególne materiały, składające się na całościową aranżację przygotowywanej przestrzeni oraz pomoc w samych zakupach.

Tworzymy projekt?

Bez trudności przekuwamy wizję w rzeczywistość.

biuro@jkstudio.pl
JKSTUDIO Autorska Pracownia
al. Wyścigowa 14/518, 02-681 Warszawa
+48 502 510 670