Należę do:

OFERTA I USŁUGI

Aranżacja wnętrz

Wstępne dopasowanie

Podchodząc do jakiegokolwiek projektu, za każdym razem zaczynam od wstępnej rozmowy. Spotykam się z klientem i uzgadniamy wstępne ustalenia. Dowiaduję się, czego oczekuje odbiorca, jaki jest jego gust, poznaję jego osobowość i na tej podstawie selekcjonuję przygotowywaną ofertę. Od wielu lat, na bieżąco śledzę wszelkie nowinki w branży architektonicznej i wnętrzarskiej. Dzięki temu, poznaję najnowsze trendy, panujące w danej chwili na rynku. Wszystkie propozycje i wspólne ustalenia, dotyczące aranżacji wnętrza porządkuję i przenoszę na pliki elektroniczne. Takie działanie bardzo ułatwia współpracę projektanta z klientem.

Kolejny stopień aranżacji wnętrza

Następnym krokiem w pracy projektanta jest wykonanie inwentaryzacji pomieszczeń. Aranżacja wnętrz będzie kompletna dopiero wówczas, gdy zostaną wykonane odpowiednie pomiary i zdjęcia. W tym celu, należy sporządzić profesjonalny układ funkcjonalny wnętrza. Wszystkie te elementy zestawia z tym, co zostało ustalone z klientem. Następnie, tworzy realistyczną wizualizację 3D w specjalnym programie komputerowym CAD.

W ten sposób, do rąk klienta trafia gotowy projekt.

Przejście od ogółu do szczegółu

Często zdarza się tak, że aranżacja jest błędnie mylona z projektowaniem, jednak są to całkowicie odrębne pojęcia. Projekt architektoniczny zakłada tworzenie przestrzeni pod względem praktycznym i użytkowym. Niezwykle ważne są w nim wszelkie pomiary i odpowiednie rozmieszczenie obiektów pod względem ergonomicznym i funkcjonalnym. Aranżacja wnętrza zaś polega raczej na spojrzeniu na pomieszczenie od strony estetyki, wyglądu i stylistyki. Oczywiście, wszelkie wymiary również są ważne i brane pod uwagę, jednak raczej ze względów estetycznych, nie zaś praktycznych.

Jako projektant z zawodu i z zamiłowania, podczas aranżacji jakiegokolwiek wnętrza zwracam bardzo dużą uwagę na kolory, odcienie, czy intensywność nasycenia. Dla mnie liczą się detale. Uwielbiam piękne pomieszczenia, dlatego przystępując do każdej aranżacji za każdym razem moim celem jest stworzenie miejsca idealnego. Pisząc idealnego, mam na myśli taką przestrzeń, która będzie zarazem odzwierciedleniem osoby, zamieszkującej tam, jak i odpowiednikiem najnowszych trendów. Przy tym, dokładam wszelkich starań, aby każdy z moich projektów wyróżniał się czymś wyjątkowym i nie był kopią poprzedniego.

Inaczej planuję wystrój u młodej pary, inaczej u wielodzietnej rodziny i zupełnie inaczej podchodzę do stworzenia przestrzeni dla singla. Moim celem jest to, aby osoba, która wejdzie do zaaranżowanego przeze mnie pokoju czuła się w nim przyjemnie i swobodnie. Dokładam wszelkich starań, aby każdy element w stworzonej przeze mnie przestrzeni łączył się ze sobą idealnie, tworząc tym samym harmonijną całość.

Tworzymy projekt?

Bez trudności przekuwamy wizję w rzeczywistość.

biuro@jkstudio.pl
JKSTUDIO Autorska Pracownia
al. Wyścigowa 14/518, 02-681 Warszawa
+48 502 510 670